KERHON MESTARUUS - Kaer

11.11.2018 PORNAINEN, tuomarit: Mika Vuorenmaa, Mervi Kukkonen ja Vesa Nummi

AVO 2018 KERHON MESTARI

kkssn Brunontytön Hawke, Jonnariina Pulli, AVO1 87p

II pmsn Xienna vom Kiefernwalde, Paul Ekblad, AVO2 74p

III lkuvn Ruskakedon Ilon Kamomilla, Pekka Kemppainen, AVO2 73p

Muut palkitut:
lkssn Ujosuon Kerttu, Sami Eskelinen, AVO2 61p
kkssu Mehtuuttajan RY Jermu, Pekka Räsänen, AVO3 55p

10.11.2018 PORNAINEN, tuomarit: Mervi Kukkonen, Mika Vuorenmaa ja Vesa Nummi

NUO 2018 KERHON MESTARI

lkssn Valkia-Aidan Aino Inkeri, Nina Pärssinen, NUO1 82p

II kkssu Uudenjoen Tosi-Tazzi, Jouni Seppänen, NUO1 81p

III lkssu Outavainun Killeri, Irmeli Mölsä, NUO2 72p

Muut palkitut:
breu Majaniemen Urhoollinen Urho, Lauri Timgren, NUO3 55p
kkssn Carneval's Peeski, Antti Toiviainen, NUO3 53p
spsn Rosagrus Nebula, Katja Stigzelius, NUO3 45p


VOI 2018 KERHON MESTARI

lkssu Sysiässän Sundance Kid, Jyri Hänninen, VOI2 73p



12.11.2017 PORNAINEN, tuomarit: Hannu Liedes, Jarmo Katajamaa, Juha Järvinen ja Harri Siivonen

AVO 2017 KERHON MESTARI

kkssu Honkahovin Tunkki, Satu Liljeström, AVO1 96p

II lkssu Sysiässän Blackjack, Mikko Karjalainen, AVO1 94p

III lkssn Pictan Heta, Hannu Ojala, AVO1 90p

Muut palkitut:
lkssu Sysiässän Sundance Kid, Jyri Hänninen AVO2 75p
bren Majaniemen Reckless Kathlee, Soile Hanhinen AVO2 72p
lkssn Pictan Gimma, Juha Jokiniemi AVO2 69p
kkssn Metsänhoitajan Biene, Antti-Matti Siikala AVO2 68p
lkuvn Kallioalanteen Rosamunda, Heli Visti AVO2 63p
kkssn Brunontytön Hawke, Jonnariina Pulli AVO3 53p
spiu Fragola Jubileum Guido Jr, Hanna Henno AVO3 40p

https://kotisivukone.fi/app/www/uudenmaankanakoiraharrastajat.kotisivukone.com/11#

11.11.2017 PORNAINEN, tuomarit: Jarmo Katajamaa, Juha Järvinen, Harri Siivonen ja Hannu Liedes

NUO 2017 KERHON MESTARI

lkssu Katajakankaan Irwin, Mikko Koskinen, NUO1 85p

II lkssu Sysiässän Ukkometso, Harri Komu, NUO1 83p

III itsn Heinäaron Cin Cin, Tuula Frilander, NUO1 81p

Muut palkitut:
lkssn Kieppisuon LA Kaisa, Sanna Aalto NUO1 81p
kkssu Ans Kattoo Aika Jarru, Jani Montonen NUO2 76p
lkuvn Ruskakedon Ilon Kamomilla, Sami Nevalainen NUO2 63p
itsu Fausto Venator D'Ursus, Tarja Pohjolan-Pirhonen NUO3 53p
itsu Heinäaron Zitto Zitto, Anri Vartiainen NUO3 52p
bren Anonyymi Jazztyttö, Markku Patajoki NUO3 46p
spin Riekonnaurun Unna, Ari Ollikainen NUO3 40p

VOI 2017 KERHON MESTARI

lkuvn Tiszatáji Vadász Arwen, Juha Poutanen VOI1 87p + Helsingin Piirinmestari

II kkssn Taikavuoren FB Tuima Tyyne, Janne Väisänen VOI1 83p + Uudenmaan Piirinmestari

III lkuvn Bajos Lelék Abrir Valiente, Pekka Kemppainen VOI2 79p

Muut palkitut:
lkssu Pictan Game, Harri Komu VOI2 77p
bren Majaniemen Lady Spice, Juha Siitonen VOI2 71p
lkssn Vindvinets Egeria, Nina Pärssinen VOI2 70p


20.11.2016 MÄNTSÄLÄ, tuomarit: Aki Turki, Jari Kallio ja Eija Rantanen

AVO 2016 KERHON MESTARI

breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, AVO1 90p

II kkuvn Tangrams Ihq-Daa, Katja Ahokas AVO3 58p

III lkssn Metsosuon Irka, Jani Lähde AVO3 54p

Muut palkitut:
lkssn Valkia-Aidan Laukko-Raita, Ilkka Mäkinen AVO3 41p

19.11.2016 MÄNTSÄLÄ, tuomarit: Jari Koho, Jari Kallio, Seppo Eerola ja Mika Karppinen

NUO 2016 KERHON MESTARI

breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, NUO1 85p

II kkssn Kitiremun Hali, Pekka Rehn NUO2 73p

III kkssn Hietasiinan AS Molli, Juhani Karvonen NUO2 69p

Muut palkitut:
kkssu Rikurovan Intos, Kalle Vuorela NUO2 69p
bren Majaniemen Regina Kathlee, Juha Väätäinen NUO2 66p
bren Majaniemen Reckless Kathee, Soile Hanhinen NUO3 50p
kkssu Mehtuuttajan RY Jermu, Pekka Räsänen NUO3 49p

VOI 2016 KERHON MESTARI

kkssu Rikurovan X-Myrsky, Juha Vierimaa VOI1 92p UKH VOI-mestari ja Helsingin piirinmestari

II lkssu Pictan Game, Harri Komu VOI1 83p

III lkssn Vindvinets Egeria, Nina Pärssinen VOI2 77p

Muut palkitut:
lkuvn Tiszatáji Vadász Arwen, Juha Poutanen VOI3 65


15.11.2015 ILMAJOKI, tuomarit: Jouni Haapanen, Heikki Nygren, Antti Auno ja Jouko Kalmari

AVO 2015 KERHON MESTARI

lkssn Vindvinets Egeria ja Nina Pärssinen, AVO2 77p

II kkssu Usvasuon Årre ja Virpi Moilanen, AVO2 71p

III lkssn Riekkorovan Lucy ja Topi Lahti, AVO2 68p

Muut palkitut:
bbsu Spectrolite's American Ice Man ja Satu Savolainen-Pulli, AVO3 58p
bsn Kinkku de Pedralvez ja Teija Kuusisto, AVO3 55p
lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 49p
bsu Potka de Pedralvez ja Petra Penttonen, AVO3 41p

14.11.2015 ILMAJOKI, tuomarit: Heikki Nygren, Antti Auno ja Jouni Haapanen

NUO 2015 KERHON MESTARI

breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, NUO1 92p

II kkssu Usvasuon Årre ja Virpi Moilanen, NUO1 81p

III lkssu Pictan Game ja Harri Komu, NUO2 68p

Muut palkitut:
lkssn Pictan Heta ja Päivi Ojala, NUO2 66p
bren Yavanna's Unita ja Mika Halvorsen NUO2 63p
lkssn Pictan Gimma ja Juha Jokiniemi, NUO2 61p

VOI 2015 KERHON MESTARI

lkssn Valkia-Aidan Lumikuningatar ja Sanna Aalto (om. Nina Pärssinen), VOI3 61p + Helsingin piirinmestari

II bren Majaniemen Lady Spice ja Juha Siitonen, VOI3 61p + Uudenmaan piirinmestari

Muut palkitut:
- ei muita palkittuja UKH:n koirakoita


15.11.2014 ILMAJOKI, tuomarit: Lauri Rauma, Jouko Kalmari ja Hannu Liedes

NUO 2014 KERHON MESTARI

lkssn Vindvinets Egeria ja Nina Pärssinen, NUO1 81p

II bren Divine Dice Top Heart ja Hanna-Mari Kinnunen, NUO2 68p

III lkssn Kieppisuon SA Assi ja Sanna Aalto, NUO3 48p

Muut palkitut:
kkssn Närreen Vandaali ja Janne Niemi, NUO3 43p
lkssn Metsosuon Irka ja Sanna Huuskonen, NUO3 41p

VOI 2014 KERHON MESTARI

kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette ja Tapio Heikkilä, VOI1 85p + Uudenmaan piirinmestari

II breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, VOI2 72p

III breu Suivakon Åula ja Ari Hietapelto, VOI3 65p + Helsingin piirinmestari

Muut palkitut:
lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, VOI3 60p

16.11.2014 ILMAJOKI, tuomarit: Sami Salo, Hannu Liedes, Lauri Rauma ja Jukka Pollari

AVO 2014 KERHON MESTARI

kkssn Taikavuoren FB Tuima Tyyne ja Janne Väisänen, AVO2 74p

II lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 55p

III kkssu Suppasuon Turo ja Virpi Moilanen, AVO3 47p

III lkssu Vinsanvuoman Tsaari ja Markus Kakko, AVO3 47p

Muut palkitut:
pmsn Nummituvan Esteriina ja Paul Ekblad, AVO3 43p


23.11.2013 ILMAJOKI, tuomarit: Jukka Pollari, Jouko Kalmari, Timo Hakkarainen ja Mika Vierimaa

NUO 2013 KERHON MESTARI

lkssu Meracus Dante ja Tiina Ivakko, NUO2 77p

II lkssu Vinsanvuoman Ritari ja Juha-Pekka Vähä, NUO2 72p

III lkssu Vinsanvuoman Tsaari ja Markus Kakko, NUO2 68p

Muut palkitut:
lkssn Meracus Chloe ja Touko Vohlonen, NUO2 60p
lkssu Meracus Dasko ja Jarmo Hyttinen, NUO3 52p

VOI 2013 KERHON MESTARI

kkssn Korvanvaaran Mehtä-Milli ja Mikko Härkönen, VOI1 91p

II breu Suivakon Åula ja Ari Hietapelto, VOI2 73p + Helsingin piirinmestari

III lkssu Kappetorps G Roy ja Minna Loukusa, VOI3 65p

Muut palkitut:
- ei muita palkittuja UKH:n koirakoita

24.11.2013 ILMAJOKI, tuomarit: Timo Hakkarainen, Jukka Pollari, Olli Punkari ja Juha Loukusa

AVO 2013 KERHON MESTARI

breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, AVO1 87p

II kkssu Rikurovan X-Myrsky ja Juha Vierimaa, AVO2 76p

III lkssn Riekkorovan Lucy ja Topi Lahti, AVO2 75p

Muut palkitut:
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Malla ja Leena Turunen, AVO3 52p
kkssu Ferhill's Outa ja Jani Montonen, AVO2 68p
kkssu Vintiläntuuli NK Samperi ja Tapio Rantanen, AVO2 70p
pasu Westgrove Aramis ja Sanna Aalto, AVO3 54p
lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 55p
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette ja Tapio Heikkilä, AVO2 61p
tsn Una Venaticus Major ja Simo Suhonen, AVO3 48p
bren Bette ja Juha Siitonen, AVO2 66p


16.12.2012 RAASEPORI, tuomarit: Matti Silvennoinen, Seppo Eerola, Jussi Suomaa ja Jari Koho

AVO 2012 KERHON MESTARI

lkssu Everest v.d. Stroomdrift om. Peter ja Katja Hednäs, ohj. Peter Hednäs, AVO2 77p

II lkuvu Canine Playmaker, om/ohj Tom Relander, AVO2 77p

III lkssn Riekkorovan Lucy, om/ohj Topi Lahti, AVO2 75p

Muut palkitut:
lkssn Nummiriekon Bola, om/ohj Timo Leskinen, AVO2 71p
bren Majaniemen Lady Spice, om/ohj Juha Siitonen, AVO2 68p
kkssu Rikurovan X-Myrsky, om/ohj Juha Vierimaa, AVO2 65p
lkssn Valkia-Aidan Nana, om. Petra Sällström/ohj Nina Pärssinen, AVO2 65p
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette, om/ohj Tapio Heikkilä, AVO3 58p
kkssu Vintiläntuuli NK Samperi, om/ohj Tapio Rantanen, AVO3 55p
bren Bette, om/ohj Juha Siitonen, AVO3 55p
lkuvn Stormkeeper Foxy Lady, om/ohj Kimmo Rouhiainen, AVO3 52p
brau Gunstrux Veni Vidi Vici, om/ohj Tom Walle, AVO3 44p
kkssn Kitiremun Dippi, om. Anne Rumpunen-Virtanen/Pekka Rehn, ohj. Pekka
Rehn, AVO3 43p

9.12.2012 HYVINKÄÄ, tuomari: Seppo Eerola

NUO 2012 KERHON MESTARI

lkssn Valkia-Aidan Lumikuningatar ja Nina Pärssinen, NUO1 85p

II kkssn Ferhill's Seanas ja Minna Ulmanen, NUO1 83p

III tsn Una Venaticus Major ja Simo Suhonen NUO2 62p

Muut palkitut:
breu Riekkoalbuksen Capu ja Niko Niukkanen NUO3 59p

10.11.2012 POHJA, tuomari: Aki Turkia

VOI 2012 KERHON MESTARI

lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson (om. Joanna Reimari), VOI1 81p + Uudenmaan kennelpiirin mestari

II kkssu Mehtuuttajan Nasse ja Pekka Räsänen, VOI2 73p

Muut palkitut:
- ei muita palkittuja


11.12.2011 HYVINKÄÄ, tuomarit: Seppo Eerola ja Matti Silvennoinen

NUO 2011 KERHON MESTARI

breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, NUO1 85p

II lkssu Teerenpelin Black Tyson ja Eija Olkkonen, NUO1 81p

III lkssu Falck du Nid aux Nobles ja Kaj Henriksson, NUO2 74p

Muut palkitut:
lkssu Outavainun Dexter, Arto Uotila NUO2 71 p
lkssu Outavainun Diablo, Irmeli Mölsä NUO3 57 p
kkssn Sawhill's Celeste, Jaana Eskola NUO3 55 p
pmsu Ingo, Heikki Mönkkönen NUO3 46 p

26.11.2011 POHJA, tuomari: Nina Pärssinen

VOI 2011 KERHON MESTARI

breu Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 86p + Uudenmaan kennelpiirin mestari

II lkssu Pitkäsaaren Koda ja Matti Huttunen, VOI2 75p + Helsingin kennelpiirin mestari

III lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, VOI3 67p

Muut palkitut:
- ei muita palkittuja

19.11.2011 KÄRKÖLÄ, tuomarit: Seppo Eerola, Jari Koho ja Heikki Nygren

AVO 2011 KERHON MESTARI

lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, AVO1 87p

II kkssu Galliformis Jupiter ja Juha Vierimaa, AVO1 81p

III lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO2 68p

Muut palkitut:
imsn Tarmokas Miska ja Jura Lehtinen, AVO2
kkssn Kitiremun Dippi ja Pekka Rehn, AVO2
breu Majaniemen Bit Nougat ja Soile Hanhinen, AVO3
kkssu Pyydyskorven Kajo ja Anssi Saarenpää, AVO3
lkwsu Qasida´s Enter The Ghost ja Johanna Vakkamäki, AVO3
lkwsn Granda Grafenek ja Annariina Juntunen, AVO3
lkssu Autioniityn Baron ja Olavi Saastamoinen, AVO3


11.12.2010 HYVINKÄÄ, tuomarit: Seppo Eerola ja Nina Pärssinen

NUO 2010 KERHON MESTARI

lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, NUO1 85p

II lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, NUO1

III kkssu Teerenpelin RP Max ja Stefan Lindroos, NUO2

Muut palkitut:
brn Iida ja Marko Heininen, NUO3
pkwsu Qasida's Esau The Earl ja Satu Rantamaa, NUO3
pmsn Salontuulen Sade ja Janne Taskinen, NUO3

27.11.2010 POHJA, Raasepori, tuomari: Jouni Haapanen

VOI 2010 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2010

bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 90p

II lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, VOI1 89p

III lkssn Valkia-Aidan Turandot ja Nina Pärssinen, VOI1 80p + Hkin kennelpiirin mestari 2010

Muut palkitut:
lkssn Könkäänvaaran Ciiku ja Kari Nuutinen, VOI3

10.10.2010 RAUSSILA, tuomari: Aki Turkia

AVO 2010 KERHON MESTARI

kkssn Suivakon Zäkä ja Pia Markkanen, AVO1 83p

II lkssn Don Korleone's Karpalo ja Matti Kuusisto, AVO2 60p

III -Ei muita palkittuja

Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja


22.11.2009 KÄRKÖLÄ, tuomari: Eija Rantanen

NUO 2009 KERHON MESTARI

lkssn Don Korleone's Karpalo ja Matti Kuusisto, NUO1 85p

II kkssu Galliformis Jupiter ja Juha Vierimaa, NUO2 70p

III lkwsu Qasida's Snake Charmer ja Satu Vekkeli, NUO3 57p

Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja

21.11.2009 HYVINKÄÄ, tuomari: Heikki Nuutinen

VOI 2009 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2009

bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI3 56p

Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja

15.11.2009 RAASEPORI, tuomari: Mauri Harju

AVO 2009 KERHON MESTARI

lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, AVO1 93p

II kkssn Honkahovin Omppu ja Jarni Hertteli, AVO3 58p

III lkuvn Stormkeeper Foxy Lady ja Kimmo Rouhiainen, AVO3 55p

Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja


15.11.2008 TAMMISAARI, tuomari: Aki Turkia

VOI 2008 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2008

lkssu Don Korleone's Irgas ja Kaj Henriksson, VOI1 83p

II bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 80p

III kkssu Teerenpelin Casanova ja Markku Partio, VOI2 68p

Muut palkitut:
kkssn Uudenjoen Erä-Iitu ja Mikko Härkönen, VOI2 65p

9.11.2008 TAMMISAARI, tuomarit: Seppo Eerola ja Eija Rantanen

AVO 2008 KERHON MESTARI

lkwsu Onnenpäivän Elmo Remunpoika ja Ira Pasanen, AVO2 79p

II kkssn Honkahovin Orion ja Antti Mäkeläinen, AVO2 75p

III kkssn Honkahovin Lysti ja Antti Mäkeläinen, AVO2 74p

Muut palkitut:
pkssu Jahtiladyn Elohopea ja Pasi Moilanen, AVO2 71p
lkuvu Ruskakedon Touho ja Anu Luoto, AVO2 69p
imsn Nadisa Emma ja Pekka Jokinen, AVO3 58p
imsn Carda vom Isseltal ja Jura Lehtinen, AVO3 54p
kkssu Pyydyskorven Kajo ja Anssi Saarenpää, AVO3 48p

8.11.2008 TAMMISAARI, tuomarit: Pekka Heikkinen ja Vesa Nummi

NUO 2008 KERHON MESTARI

kkssn Honkahovin Orion ja Antti Mäkeläinen, NUO1 98p

II kkssu Teerenpelin Sot-V Roko ja Eero Räsänen, NUO1 90p

III lkssu Pitkäsaaren Koda ja Matti Huttunen, NUO2 75p

Muut palkitut:
kkssn Honkahovin Omppu ja Jarni Hertteli, NUO2 72p
lkssu Pitkäsaaren Kapu ja Katja Timonen, NUO3 55p
kkssu Jakken Hero ja Seppo Reinikainen, NUO3 53p
pkssn Danni v Frochtmannshof ja Pasi Moilanen, NUO3 53p
brn Majaniemen Jade's Joy ja Tomi Lehikoinen, NUO3 41p


17.11.2007 TAMMISAARI, tuomari: Mauri Harju

VOI 2007 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2007

kkssu Brunontytön Arvi ja Timo Kukkonen, VOI2 77p

II lkssn Tuulikairan Taika ja Pasi Rintaniemi, VOI2 72p

III lkssu Don Korleone's Irgas ja Kaj Henriksson, VOI2 63p

11.11.2007 TAMMISAARI, tuomari: Vesa Nummi

NUO 2007 KERHON MESTARI

kkssu Pyydyskorven Karu ja Teemu Helkiö, NUO1 85p

II lkssn Xienna ja Mikael Aspelin, NUO1 83p

III lkssn Isa ja Katja Hednäs, NUO2, 65p

Muut palkitut:
lkwsn Scuba's Imperial ja Kimmo Kauppinen, NUO3 58p
kkssn Heipekan Hilla ja Marko Isomäki, NUO3 56p

10.11.2007 TAMMISAARI, tuomarit: Osmo Ruoho ja Vesa Nummi

AVO 2007 KERHON MESTARI

imsn Nadisa Emma, omistajat: Janita ja Pekka Jokinen, ohjaaja Pekka Jokinen, AVO2 76p

II kgrn Westgrove ST Tropez ja Taija Hepojärvi, AVO2 70p

III pmsn Bambi ja Juha-Pekka Tissarinen, AVO2 64p

Muut palkitut:
lkuvu Ruskakedon Touho ja Anu Luoto, AVO3 53p
kkssu Honkatulen Chili Corleone ja Jouni Seppänen, AVO3 52p
lkssu Vesakon Fargo ja Tiina Ivakko, AVO3 46p
Pont-Audemerin spanieli n. V Westgrove Des Cotaux De Yannijea ja Minna Westerlund, AVO3 45p