KERHON MESTARUUS - Kaer
1.11.2020 PORNAINEN, tuomarit: Jarmo Katajamaa, Jarkko Marjakangas ja Antti Auno
AVO 2020 KERHON MESTARI
lkuvu Soul Connection Original Disco Man, Tomi Tarnanen AVO1 87p
II breu Puka des Nouvelles Landes, Päivi Reiman AVO1 84p
III lkssn Könkäänvaaran Kiela, Topi Lahti AVO2 75p
Muut palkitut:
lkssn Cimo, Paavo Timonen, AVO2 73p
lkssn Metsäleimun Disa, Jani Indren, AVO2 70p
kkssn Honkahovin Vipatin, Antti Mäkeläinen, AVO2 67p
lkssn Ahmalehdon Bea, Kari Kaikkonen, AVO3 56p
31.10.2020 PORNAINEN, tuomarit: Jarkko Marjakangas, Jarmo Katajamaa ja Mika Karppinen
NUO 2020 KERHON MESTARI
lkssu Satawarman Harald Kaunotukka, Jyri Hänninen NUO1 86p
II lkssn Satawarman Nätisti Nukkuessa, Laura Pihlaja NUO1 84p
III kkssn Honkahovin Vipatin, Antti Mäkeläinen NUO1 81p
Muut palkitut:
lkuvn Kallioalanteen Kola, Heli Visti, NUO2 72p
breu Mäntykorven Anselmi, Perttu Finne, NUO2 61p
breu Puka des Nouvelles Landes, Päivi Reiman, NUO2 60p
itsu Fikret's Heatseeker, Ari Sahlman, NUO3 52p
lkssn Knallapportens Isla, Kalle Härkönen, NUO3 52p
lkssn Alma, Kaarlo Heikkinen, NUO3 52p
itsu Heinäaron Don Vittorio, Anri Vartiainen, NUO3 45p
VOI 2020 KERHON MESTARI
lkssu Lillös T Dave Sebin, Kari Kaikkonen VOI2 76p
20.10.2019 PORNAINEN, tuomarit: Ari Suilamo ja Timo Ailio
AVO 2019 KERHON MESTARI
lkssu Meracus Jules, Emilia Hesso, AVO2 72p
II lkssn Kieppisuon LA Kaisa, Sanna Aalto, AVO2 68p
III kkssu Uudenjoen Tosi-Tazzi, Jouni Seppänen, AVO3 59p
Muut palkitut:
lkwsu Metsätien Pyry, Jan Hainari-Maula, AVO3 55p
19.10.2019 PORNAINEN, tuomarit: Timo Ailio ja Ari Suilamo
NUO 2019 KERHON MESTARI
breu Sysimetsän Auringonkajo, Soile Hanhinen, NUO2 63p
II itsu Heinäaron Tofana di Mezzo, Petra Penttonen, NUO3 57p
III bren Taikamäen Gina, Juhomatti Kauppinen, NUO3 52p
Muut palkitut:
bren Tunturi Kieppi Emma, Tom Blommendahl, NUO3 44p
VOI 2019 KERHON MESTARI
lkssu Sysiässän Sundance Kid, Jyri Hänninen, VOI1 82p
11.11.2018 PORNAINEN, tuomarit: Mika Vuorenmaa, Mervi Kukkonen ja Vesa Nummi
AVO 2018 KERHON MESTARI
kkssn Brunontytön Hawke, Jonnariina Pulli, AVO1 87p
II pmsn Xienna vom Kiefernwalde, Paul Ekblad, AVO2 74p
III lkuvn Ruskakedon Ilon Kamomilla, Pekka Kemppainen, AVO2 73p
Muut palkitut:
lkssn Ujosuon Kerttu, Sami Eskelinen, AVO2 61p
kkssu Mehtuuttajan RY Jermu, Pekka Räsänen, AVO3 55p
10.11.2018 PORNAINEN, tuomarit: Mervi Kukkonen, Mika Vuorenmaa ja Vesa Nummi
NUO 2018 KERHON MESTARI
lkssn Valkia-Aidan Aino Inkeri, Nina Pärssinen, NUO1 82p
II kkssu Uudenjoen Tosi-Tazzi, Jouni Seppänen, NUO1 81p
III lkssu Outavainun Killeri, Irmeli Mölsä, NUO2 72p
Muut palkitut:
breu Majaniemen Urhoollinen Urho, Lauri Timgren, NUO3 55p
kkssn Carneval's Peeski, Antti Toiviainen, NUO3 53p
spsn Rosagrus Nebula, Katja Stigzelius, NUO3 45p
VOI 2018 KERHON MESTARI
lkssu Sysiässän Sundance Kid, Jyri Hänninen, VOI2 73p
12.11.2017 PORNAINEN, tuomarit: Hannu Liedes, Jarmo Katajamaa, Juha Järvinen ja Harri Siivonen
AVO 2017 KERHON MESTARI
kkssu Honkahovin Tunkki, Satu Liljeström, AVO1 96p
II lkssu Sysiässän Blackjack, Mikko Karjalainen, AVO1 94p
III lkssn Pictan Heta, Hannu Ojala, AVO1 90p
Muut palkitut:
lkssu Sysiässän Sundance Kid, Jyri Hänninen AVO2 75p
bren Majaniemen Reckless Kathlee, Soile Hanhinen AVO2 72p
lkssn Pictan Gimma, Juha Jokiniemi AVO2 69p
kkssn Metsänhoitajan Biene, Antti-Matti Siikala AVO2 68p
lkuvn Kallioalanteen Rosamunda, Heli Visti AVO2 63p
kkssn Brunontytön Hawke, Jonnariina Pulli AVO3 53p
spiu Fragola Jubileum Guido Jr, Hanna Henno AVO3 40p
11.11.2017 PORNAINEN, tuomarit: Jarmo Katajamaa, Juha Järvinen, Harri Siivonen ja Hannu Liedes
NUO 2017 KERHON MESTARI
lkssu Katajakankaan Irwin, Mikko Koskinen, NUO1 85p
II lkssu Sysiässän Ukkometso, Harri Komu, NUO1 83p
III itsn Heinäaron Cin Cin, Tuula Frilander, NUO1 81p
Muut palkitut:
lkssn Kieppisuon LA Kaisa, Sanna Aalto NUO1 81p
kkssu Ans Kattoo Aika Jarru, Jani Montonen NUO2 76p
lkuvn Ruskakedon Ilon Kamomilla, Sami Nevalainen NUO2 63p
itsu Fausto Venator D'Ursus, Tarja Pohjolan-Pirhonen NUO3 53p
itsu Heinäaron Zitto Zitto, Anri Vartiainen NUO3 52p
bren Anonyymi Jazztyttö, Markku Patajoki NUO3 46p
spin Riekonnaurun Unna, Ari Ollikainen NUO3 40p
VOI 2017 KERHON MESTARI
lkuvn Tiszatáji Vadász Arwen, Juha Poutanen VOI1 87p + Helsingin Piirinmestari
II kkssn Taikavuoren FB Tuima Tyyne, Janne Väisänen VOI1 83p + Uudenmaan Piirinmestari
III lkuvn Bajos Lelék Abrir Valiente, Pekka Kemppainen VOI2 79p
Muut palkitut:
lkssu Pictan Game, Harri Komu VOI2 77p
bren Majaniemen Lady Spice, Juha Siitonen VOI2 71p
lkssn Vindvinets Egeria, Nina Pärssinen VOI2 70p
20.11.2016 MÄNTSÄLÄ, tuomarit: Aki Turki, Jari Kallio ja Eija Rantanen
AVO 2016 KERHON MESTARI
breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, AVO1 90p
II kkuvn Tangrams Ihq-Daa, Katja Ahokas AVO3 58p
III lkssn Metsosuon Irka, Jani Lähde AVO3 54p
Muut palkitut:
lkssn Valkia-Aidan Laukko-Raita, Ilkka Mäkinen AVO3 41p
19.11.2016 MÄNTSÄLÄ, tuomarit: Jari Koho, Jari Kallio, Seppo Eerola ja Mika Karppinen
NUO 2016 KERHON MESTARI
breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, NUO1 85p
II kkssn Kitiremun Hali, Pekka Rehn NUO2 73p
III kkssn Hietasiinan AS Molli, Juhani Karvonen NUO2 69p
Muut palkitut:
kkssu Rikurovan Intos, Kalle Vuorela NUO2 69p
bren Majaniemen Regina Kathlee, Juha Väätäinen NUO2 66p
bren Majaniemen Reckless Kathee, Soile Hanhinen NUO3 50p
kkssu Mehtuuttajan RY Jermu, Pekka Räsänen NUO3 49p
VOI 2016 KERHON MESTARI
kkssu Rikurovan X-Myrsky, Juha Vierimaa VOI1 92p UKH VOI-mestari ja Helsingin piirinmestari
II lkssu Pictan Game, Harri Komu VOI1 83p
III lkssn Vindvinets Egeria, Nina Pärssinen VOI2 77p
Muut palkitut:
lkuvn Tiszatáji Vadász Arwen, Juha Poutanen VOI3 65
15.11.2015 ILMAJOKI, tuomarit: Jouni Haapanen, Heikki Nygren, Antti Auno ja Jouko Kalmari
AVO 2015 KERHON MESTARI
lkssn Vindvinets Egeria ja Nina Pärssinen, AVO2 77p
II kkssu Usvasuon Årre ja Virpi Moilanen, AVO2 71p
III lkssn Riekkorovan Lucy ja Topi Lahti, AVO2 68p
Muut palkitut:
bbsu Spectrolite's American Ice Man ja Satu Savolainen-Pulli, AVO3 58p
bsn Kinkku de Pedralvez ja Teija Kuusisto, AVO3 55p
lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 49p
bsu Potka de Pedralvez ja Petra Penttonen, AVO3 41p
14.11.2015 ILMAJOKI, tuomarit: Heikki Nygren, Antti Auno ja Jouni Haapanen
NUO 2015 KERHON MESTARI
breu J de Passemarais ja Päivi Reiman, NUO1 92p
II kkssu Usvasuon Årre ja Virpi Moilanen, NUO1 81p
III lkssu Pictan Game ja Harri Komu, NUO2 68p
Muut palkitut:
lkssn Pictan Heta ja Päivi Ojala, NUO2 66p
bren Yavanna's Unita ja Mika Halvorsen NUO2 63p
lkssn Pictan Gimma ja Juha Jokiniemi, NUO2 61p
VOI 2015 KERHON MESTARI
lkssn Valkia-Aidan Lumikuningatar ja Sanna Aalto (om. Nina Pärssinen), VOI3 61p + Helsingin piirinmestari
II bren Majaniemen Lady Spice ja Juha Siitonen, VOI3 61p + Uudenmaan piirinmestari
Muut palkitut:
- ei muita palkittuja UKH:n koirakoita
15.11.2014 ILMAJOKI, tuomarit: Lauri Rauma, Jouko Kalmari ja Hannu Liedes
NUO 2014 KERHON MESTARI
lkssn Vindvinets Egeria ja Nina Pärssinen, NUO1 81p
II bren Divine Dice Top Heart ja Hanna-Mari Kinnunen, NUO2 68p
III lkssn Kieppisuon SA Assi ja Sanna Aalto, NUO3 48p
Muut palkitut:
kkssn Närreen Vandaali ja Janne Niemi, NUO3 43p
lkssn Metsosuon Irka ja Sanna Huuskonen, NUO3 41p
VOI 2014 KERHON MESTARI
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette ja Tapio Heikkilä, VOI1 85p + Uudenmaan piirinmestari
II breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, VOI2 72p
III breu Suivakon Åula ja Ari Hietapelto, VOI3 65p + Helsingin piirinmestari
Muut palkitut:
lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, VOI3 60p
16.11.2014 ILMAJOKI, tuomarit: Sami Salo, Hannu Liedes, Lauri Rauma ja Jukka Pollari
AVO 2014 KERHON MESTARI
kkssn Taikavuoren FB Tuima Tyyne ja Janne Väisänen, AVO2 74p
II lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 55p
III kkssu Suppasuon Turo ja Virpi Moilanen, AVO3 47p
III lkssu Vinsanvuoman Tsaari ja Markus Kakko, AVO3 47p
Muut palkitut:
pmsn Nummituvan Esteriina ja Paul Ekblad, AVO3 43p
23.11.2013 ILMAJOKI, tuomarit: Jukka Pollari, Jouko Kalmari, Timo Hakkarainen ja Mika Vierimaa
NUO 2013 KERHON MESTARI
lkssu Meracus Dante ja Tiina Ivakko, NUO2 77p
II lkssu Vinsanvuoman Ritari ja Juha-Pekka Vähä, NUO2 72p
III lkssu Vinsanvuoman Tsaari ja Markus Kakko, NUO2 68p
Muut palkitut:
lkssn Meracus Chloe ja Touko Vohlonen, NUO2 60p
lkssu Meracus Dasko ja Jarmo Hyttinen, NUO3 52p
VOI 2013 KERHON MESTARI
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Milli ja Mikko Härkönen, VOI1 91p
II breu Suivakon Åula ja Ari Hietapelto, VOI2 73p + Helsingin piirinmestari
III lkssu Kappetorps G Roy ja Minna Loukusa, VOI3 65p
Muut palkitut:
- ei muita palkittuja UKH:n koirakoita
24.11.2013 ILMAJOKI, tuomarit: Timo Hakkarainen, Jukka Pollari, Olli Punkari ja Juha Loukusa
AVO 2013 KERHON MESTARI
breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, AVO1 87p
II kkssu Rikurovan X-Myrsky ja Juha Vierimaa, AVO2 76p
III lkssn Riekkorovan Lucy ja Topi Lahti, AVO2 75p
Muut palkitut:
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Malla ja Leena Turunen, AVO3 52p
kkssu Ferhill's Outa ja Jani Montonen, AVO2 68p
kkssu Vintiläntuuli NK Samperi ja Tapio Rantanen, AVO2 70p
pasu Westgrove Aramis ja Sanna Aalto, AVO3 54p
lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO3 55p
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette ja Tapio Heikkilä, AVO2 61p
tsn Una Venaticus Major ja Simo Suhonen, AVO3 48p
bren Bette ja Juha Siitonen, AVO2 66p
16.12.2012 RAASEPORI, tuomarit: Matti Silvennoinen, Seppo Eerola, Jussi Suomaa ja Jari Koho
AVO 2012 KERHON MESTARI
lkssu Everest v.d. Stroomdrift om. Peter ja Katja Hednäs, ohj. Peter Hednäs, AVO2 77p
II lkuvu Canine Playmaker, om/ohj Tom Relander, AVO2 77p
III lkssn Riekkorovan Lucy, om/ohj Topi Lahti, AVO2 75p
Muut palkitut:
lkssn Nummiriekon Bola, om/ohj Timo Leskinen, AVO2 71p
bren Majaniemen Lady Spice, om/ohj Juha Siitonen, AVO2 68p
kkssu Rikurovan X-Myrsky, om/ohj Juha Vierimaa, AVO2 65p
lkssn Valkia-Aidan Nana, om. Petra Sällström/ohj Nina Pärssinen, AVO2 65p
kkssn Korvanvaaran Mehtä-Mette, om/ohj Tapio Heikkilä, AVO3 58p
kkssu Vintiläntuuli NK Samperi, om/ohj Tapio Rantanen, AVO3 55p
bren Bette, om/ohj Juha Siitonen, AVO3 55p
lkuvn Stormkeeper Foxy Lady, om/ohj Kimmo Rouhiainen, AVO3 52p
brau Gunstrux Veni Vidi Vici, om/ohj Tom Walle, AVO3 44p
kkssn Kitiremun Dippi, om. Anne Rumpunen-Virtanen/Pekka Rehn, ohj. Pekka
Rehn, AVO3 43p
9.12.2012 HYVINKÄÄ, tuomari: Seppo Eerola
NUO 2012 KERHON MESTARI
lkssn Valkia-Aidan Lumikuningatar ja Nina Pärssinen, NUO1 85p
II kkssn Ferhill's Seanas ja Minna Ulmanen, NUO1 83p
III tsn Una Venaticus Major ja Simo Suhonen NUO2 62p
Muut palkitut:
breu Riekkoalbuksen Capu ja Niko Niukkanen NUO3 59p
10.11.2012 POHJA, tuomari: Aki Turkia
VOI 2012 KERHON MESTARI
lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson (om. Joanna Reimari), VOI1 81p + Uudenmaan kennelpiirin mestari
II kkssu Mehtuuttajan Nasse ja Pekka Räsänen, VOI2 73p
Muut palkitut:
- ei muita palkittuja
11.12.2011 HYVINKÄÄ, tuomarit: Seppo Eerola ja Matti Silvennoinen
NUO 2011 KERHON MESTARI
breu Jobig de L'Hospitalier ja Päivi Reiman, NUO1 85p
II lkssu Teerenpelin Black Tyson ja Eija Olkkonen, NUO1 81p
III lkssu Falck du Nid aux Nobles ja Kaj Henriksson, NUO2 74p
Muut palkitut:
lkssu Outavainun Dexter, Arto Uotila NUO2 71 p
lkssu Outavainun Diablo, Irmeli Mölsä NUO3 57 p
kkssn Sawhill's Celeste, Jaana Eskola NUO3 55 p
pmsu Ingo, Heikki Mönkkönen NUO3 46 p
26.11.2011 POHJA, tuomari: Nina Pärssinen
VOI 2011 KERHON MESTARI
breu Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 86p + Uudenmaan kennelpiirin mestari
II lkssu Pitkäsaaren Koda ja Matti Huttunen, VOI2 75p + Helsingin kennelpiirin mestari
III lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, VOI3 67p
Muut palkitut:
- ei muita palkittuja
19.11.2011 KÄRKÖLÄ, tuomarit: Seppo Eerola, Jari Koho ja Heikki Nygren
AVO 2011 KERHON MESTARI
lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, AVO1 87p
II kkssu Galliformis Jupiter ja Juha Vierimaa, AVO1 81p
III lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, AVO2 68p
Muut palkitut:
imsn Tarmokas Miska ja Jura Lehtinen, AVO2
kkssn Kitiremun Dippi ja Pekka Rehn, AVO2
breu Majaniemen Bit Nougat ja Soile Hanhinen, AVO3
kkssu Pyydyskorven Kajo ja Anssi Saarenpää, AVO3
lkwsu Qasida´s Enter The Ghost ja Johanna Vakkamäki, AVO3
lkwsn Granda Grafenek ja Annariina Juntunen, AVO3
lkssu Autioniityn Baron ja Olavi Saastamoinen, AVO3
11.12.2010 HYVINKÄÄ, tuomarit: Seppo Eerola ja Nina Pärssinen
NUO 2010 KERHON MESTARI
lkssn Pitkäsaaren Mila ja Hannu Ojala, NUO1 85p
II lkssu Peltohaun Buck ja Tiina Ivakko, NUO1
III kkssu Teerenpelin RP Max ja Stefan Lindroos, NUO2
Muut palkitut:
brn Iida ja Marko Heininen, NUO3
pkwsu Qasida's Esau The Earl ja Satu Rantamaa, NUO3
pmsn Salontuulen Sade ja Janne Taskinen, NUO3
27.11.2010 POHJA, Raasepori, tuomari: Jouni Haapanen
VOI 2010 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2010
bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 90p
II lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, VOI1 89p
III lkssn Valkia-Aidan Turandot ja Nina Pärssinen, VOI1 80p + Hkin kennelpiirin mestari 2010
Muut palkitut:
lkssn Könkäänvaaran Ciiku ja Kari Nuutinen, VOI3
10.10.2010 RAUSSILA, tuomari: Aki Turkia
AVO 2010 KERHON MESTARI
kkssn Suivakon Zäkä ja Pia Markkanen, AVO1 83p
II lkssn Don Korleone's Karpalo ja Matti Kuusisto, AVO2 60p
III -Ei muita palkittuja
Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja
22.11.2009 KÄRKÖLÄ, tuomari: Eija Rantanen
NUO 2009 KERHON MESTARI
lkssn Don Korleone's Karpalo ja Matti Kuusisto, NUO1 85p
II kkssu Galliformis Jupiter ja Juha Vierimaa, NUO2 70p
III lkwsu Qasida's Snake Charmer ja Satu Vekkeli, NUO3 57p
Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja
21.11.2009 HYVINKÄÄ, tuomari: Heikki Nuutinen
VOI 2009 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2009
bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI3 56p
Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja
15.11.2009 RAASEPORI, tuomari: Mauri Harju
AVO 2009 KERHON MESTARI
lkssu Jahtivaltin Aukusti ja Kaj Henriksson, AVO1 93p
II kkssn Honkahovin Omppu ja Jarni Hertteli, AVO3 58p
III lkuvn Stormkeeper Foxy Lady ja Kimmo Rouhiainen, AVO3 55p
Muut palkitut:
- Ei muita palkittuja
15.11.2008 TAMMISAARI, tuomari: Aki Turkia
VOI 2008 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2008
lkssu Don Korleone's Irgas ja Kaj Henriksson, VOI1 83p
II bru Ainstainin Ahmed ja Päivi Reiman, VOI1 80p
III kkssu Teerenpelin Casanova ja Markku Partio, VOI2 68p
Muut palkitut:
kkssn Uudenjoen Erä-Iitu ja Mikko Härkönen, VOI2 65p
9.11.2008 TAMMISAARI, tuomarit: Seppo Eerola ja Eija Rantanen
AVO 2008 KERHON MESTARI
lkwsu Onnenpäivän Elmo Remunpoika ja Ira Pasanen, AVO2 79p
II kkssn Honkahovin Orion ja Antti Mäkeläinen, AVO2 75p
III kkssn Honkahovin Lysti ja Antti Mäkeläinen, AVO2 74p
Muut palkitut:
pkssu Jahtiladyn Elohopea ja Pasi Moilanen, AVO2 71p
lkuvu Ruskakedon Touho ja Anu Luoto, AVO2 69p
imsn Nadisa Emma ja Pekka Jokinen, AVO3 58p
imsn Carda vom Isseltal ja Jura Lehtinen, AVO3 54p
kkssu Pyydyskorven Kajo ja Anssi Saarenpää, AVO3 48p
8.11.2008 TAMMISAARI, tuomarit: Pekka Heikkinen ja Vesa Nummi
NUO 2008 KERHON MESTARI
kkssn Honkahovin Orion ja Antti Mäkeläinen, NUO1 98p
II kkssu Teerenpelin Sot-V Roko ja Eero Räsänen, NUO1 90p
III lkssu Pitkäsaaren Koda ja Matti Huttunen, NUO2 75p
Muut palkitut:
kkssn Honkahovin Omppu ja Jarni Hertteli, NUO2 72p
lkssu Pitkäsaaren Kapu ja Katja Timonen, NUO3 55p
kkssu Jakken Hero ja Seppo Reinikainen, NUO3 53p
pkssn Danni v Frochtmannshof ja Pasi Moilanen, NUO3 53p
brn Majaniemen Jade's Joy ja Tomi Lehikoinen, NUO3 41p
17.11.2007 TAMMISAARI, tuomari: Mauri Harju
VOI 2007 KERHON MESTARI JA UUDENMAAN KENNELPIIRIN MESTARI 2007
kkssu Brunontytön Arvi ja Timo Kukkonen, VOI2 77p
II lkssn Tuulikairan Taika ja Pasi Rintaniemi, VOI2 72p
III lkssu Don Korleone's Irgas ja Kaj Henriksson, VOI2 63p
11.11.2007 TAMMISAARI, tuomari: Vesa Nummi
NUO 2007 KERHON MESTARI
kkssu Pyydyskorven Karu ja Teemu Helkiö, NUO1 85p
II lkssn Xienna ja Mikael Aspelin, NUO1 83p
III lkssn Isa ja Katja Hednäs, NUO2, 65p
Muut palkitut:
lkwsn Scuba's Imperial ja Kimmo Kauppinen, NUO3 58p
kkssn Heipekan Hilla ja Marko Isomäki, NUO3 56p
10.11.2007 TAMMISAARI, tuomarit: Osmo Ruoho ja Vesa Nummi
AVO 2007 KERHON MESTARI
imsn Nadisa Emma, omistajat: Janita ja Pekka Jokinen, ohjaaja Pekka Jokinen, AVO2 76p
II kgrn Westgrove ST Tropez ja Taija Hepojärvi, AVO2 70p
III pmsn Bambi ja Juha-Pekka Tissarinen, AVO2 64p
Muut palkitut:
lkuvu Ruskakedon Touho ja Anu Luoto, AVO3 53p
kkssu Honkatulen Chili Corleone ja Jouni Seppänen, AVO3 52p
lkssu Vesakon Fargo ja Tiina Ivakko, AVO3 46p
Pont-Audemerin spanieli n. V Westgrove Des Cotaux De Yannijea ja Minna Westerlund, AVO3 45p